Tokio Hotel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sasuke Uchiha

5 participanți

In jos

Sasuke Uchiha Empty Sasuke Uchiha

Mesaj  ***Annya*** Joi Iun 25, 2009 7:56 pm

No comment to me ^^
Deci, ce credeti despre el?
Face parte din clanul Uchiha, un clan foarte respectat in trecut. Fratele lui mai mare, Itachi Uchiha, a asasinat tot clanul intr-o noapte. De atunci, Sasuke poarta o ura permanenta pentru fratele lui, dorindu-si sa se rezbune, omorandu-l. Acest lucru ii intuneca mintea si ii schimba comportamentul si modul de a gandi. Nu isi face niciun prieten si ii place sa lucreze pe cont propriu. Dupa parerea multor fani ai animeului, Sasuke este cel mai "aratos" si cel mai favorit.
In seria Shippuden, acesta este de partea lui Orochimaru. Reuseste sa-si duca razbunarea la bun sfarsit, insa noul sau obiectiv este sa duca Konoha la disparitie. Mai departe, autorul nu a dezvaluit ce se va intampla cu Sasuke.

Voi ce credeti de spre el?
***Annya***
***Annya***

Mesaje : 64
Data de înscriere : 25/06/2009
Varsta : 27
Localizare : Soul Society

Sus In jos

Sasuke Uchiha Empty Re: Sasuke Uchiha

Mesaj  ~Anna~ Joi Iun 25, 2009 11:57 pm

Marele Sasuke Uchiha din renumitul clan Uchiha..Ce pot spune depsre el?..Este personajul meu favorit din anime-ul Naruto^^(but i'm not obsessed).Nu doar pt. felul in care arata(mai ales in Shippuuden)ci si pt. ca este mult mai matur decat Naruto atat prin comportamentul cat si prin mentalitatea sa.Mereu are un plan bine pus la punct..este intotdeauna calculat si are o personalitate super:X.Si Naruto impresioneaza prin loialitatea sa si spiritul vesel,insa tot Sasuke e preferatul meu..chiar daca este prea orgolios si se crede superior..in fond..face parte din personalitatea sa. Cool
~Anna~
~Anna~

Mesaje : 70
Data de înscriere : 25/06/2009
Varsta : 29
Localizare : Somewhere I Belong

Sus In jos

Sasuke Uchiha Empty Sasuke Uchiha

Mesaj  Angelo Bianco Vin Iun 26, 2009 12:28 am

Sasuke Uchiha..Este un nume interesant dar si persoana este la fel de interesanta. M-a surprins foarte mult ca Sasuke fie ca oarecum Itachi Uchiha*fratele lui mai mare* este mai puternic decat el, nu s-a lasat ba mai el a tot continuat sa se antreneze pentru singurul lui scop in viata.
Angelo Bianco
Angelo Bianco

Mesaje : 4
Data de înscriere : 25/06/2009
Varsta : 29
Localizare : -

Sus In jos

Sasuke Uchiha Empty Re: Sasuke Uchiha

Mesaj  Chou Vin Iun 26, 2009 9:41 pm

Sasuke Uchiha
Chiar daca la inceput m-a cam enervat cu chestia ca vrea sa se razbune pe Itachi chiar si acum imi este putin antipatic dar personalitatea lui ma atrage intr-un fel adica (,) cum se spune este cool imi place parul lui si bineinteles este mai matur decat unii si de ochi sa nu mai zic 8->..aka din punct de vedere fizic este OK ..dar antipatia este pentru ca el a plecat din sat dupa Orochimaru chiar daca stia ca a facut toate lucrurile alea si l-a ucis pe al 3-lea hokage iar el in loc sa aleaga drumul drept adica sa se antreneze el singur nu sa aiba nevoie de ajutor din partea unui asasin iar in shippuden arata foarte bine,imi palce cum gandeste si ca este puternic chiar daca nu ma dau in vant dupa chestia asta in concluzie este super dragut da' e cam increzut -.-"
Chou
Chou

Mesaje : 34
Data de înscriere : 26/06/2009

Sus In jos

Sasuke Uchiha Empty Re: Sasuke Uchiha

Mesaj  annutzica Mier Dec 23, 2009 7:32 pm

Despre marele Sasuke Uchiha nu pot spune decat ''super tip''.E interesant in tot ce face.Nu am multe de comentat la el decat numai de bine. Very Happy
annutzica
annutzica

Mesaje : 22
Data de înscriere : 18/11/2009
Varsta : 26
Localizare : jud.Iasi

http://www.anutzica.sunphoto.ro

Sus In jos

Sasuke Uchiha Empty Re: Sasuke Uchiha

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum