Tokio Hotel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Traiesc dragostea din prezent

2 participanți

In jos

Traiesc dragostea din prezent Empty Traiesc dragostea din prezent

Mesaj  annutzica Lun Dec 21, 2009 8:18 am

Din nou simt aceea admosfera densionata,din nou acelasi glas ragusit,dar tot-odata rece si dur,care tipa necontrolat la o femeie ce era intinsa pe jos cu mici vanatai si rani usoare ce puteau fi cauzate doar de palmele si piciarele primite de la barbat in alta zi de chin.Ochii de un verde crud al femeii cereau indurare,varsand picaturi de apa sarata pe chipul ei palid si vanat,de parca n-ar fi mancat de zile intregi.Mana puternica a barbatului era in parul lung si roscat al tinerei doamne,care parea nespalat de mult timp si pierdandusi frumusetea si culoarea vie de alta data.Sus,dupa balustradele de la scari,o fetita gingasa cu chipul scaldat in lacrimi,pentru mama sa ce suferea zi de zi din cauza sotului ei agresiv .
...
Asa eram eu la frageda varsta de numai 6 ani,cand zi de zi fata mea era inundata de lacrimi si durere,pentru mama mea ,dar si de ura pentru tatal meu.Astfel de lucruri se intamplau zilnic in familia mea,asta pana intr-o zi,cand din gelozie tatal meu,mi-a omorat mama in bataie.A facut inchisoare pana a murit,iar eu am ramas orfana,la doar 8 ani.Peste 5-6 luni,o vaduva,ce trecea zilnic pe aleea unde cerseam eu,m-a luat la ea si m-a ingrijit,adoptandu-ma astfel.Acum am 19 ani si sunt arhitecta,in acelasi timp renuntant la facultate,pentru a-mi incepe cat mai repede un serviciu unde pot avea un viitor stralucit si ca sa ma pot intretine pe mine si pe Shyna,femeia care ma adoptat si mi-a oferit o noua sansa,de care am profitat din plin.Locuim intr-o vila cu un etaj,mansarda si o gradina destul de spatioasa.Desigur asta a fost acum un an,pana atunci am locuit intr-un apartament,cu chirie,dar dupa ani in care doar am studiat in timp ce alte fete de varsta mea se uitau dupa baieti sau isi faceau griji pentru cat de bogate erau sau daca pot cumpara un intreg magazin de haine,eu incet,incet,m-am ridicat,intrecandule si ajungand astfel cea mai tanara arhitecta de succes din Tokyo.
Brrrr,suna ca in fiecare dimineata ceasul,care ma anunta ca o noua zi e pe cale sa inceapa.Ca de obicei eu deja sunt treaza,savurand o delicioasa cana de cafea cu lapte,preparata de Shyna.Probabil ea era in bucatarie si pregatea micul-de-jun,pe care eu mereu ''uit'' sa-l iau,iar ea grijulie ca intotdeauna,mi-l pune la pachet.Ma dau incet jos din pat,stiind ca este inca devreme si intru in cabina de dus.Las apa si gelul de dus sa-mi resfete pielea.Ies,imbracata in halatul de baie si ma indrept spre sifonierul urias,pe care nu visam sa-l am vreodata.Imi aleg o tinuta matura,demna de o domnisoara ca mine.Mai exact ma imbrac cu o fusta pana la genunchi,cu talie inalta siputin mulata pe picioarele mele lungi si frumoase,o camasa de dama fara guler ,cu un decolteu potrivit de mare.Ma incalt cu pantofii negri,cu toc inalt,imi iau sacoul pe mine,geanta,in care se afla tot ce-mi trebuie,pregatit de aseara si ies din camera mea.Maopresc la oglinda si imi aranjez putin parul,lung,de o culoare roz-bombon aparte si prins intr-un coc la spate cu cateva suvite ondulate ce-mi cad pe chip,acoperindu-mi ochi,de un verde crud,ca iarba.Cobor in bucatarie si o salut fericita pe Shyna:
-Buna dimineata,Shyna,te simti bine,ai mancat ceva,cand ma intorc acasa vrei sa-ti aduc ceva?intreb eu ca o fiica grijulie ce-si iubeste mama.
-Buna dimineata,draga mea ,Sakura,ma simt bine,nu am mancat inca,dar ti-am pregatit pachetul,voi manca si eu dupa ce pleci si nu am nevoie de nimic,multumesc
-Bine,multumesc pentru mancare si ne vedem la 16:00,pa si sa ai grija.
-Voi avea,la revedere si spor la lucru.
-Mersi.spun eu in timp ce deschid portiera masinii.
to be continued...

sper ca va placut primul capitol si ati inteles despre ce e vorba si vreau sa ma scuzati daca nu ati inteles cum o cheama pe protagonista,dar am vrut sa evit prezentarea,deci pentru cei care nu au inteles este vorba despre Sakura Haruno.Acum va urez spor la citit si comentat!Sper sa-mi urmariti in continuare fic-ul Very Happy
annutzica
annutzica

Mesaje : 22
Data de înscriere : 18/11/2009
Varsta : 26
Localizare : jud.Iasi

http://www.anutzica.sunphoto.ro

Sus In jos

Traiesc dragostea din prezent Empty Re: Traiesc dragostea din prezent

Mesaj  Kamelia Mar Dec 22, 2009 6:36 pm

hy^^
am trecut si eu pe la ficul tau Very Happy
imi place este o idee originala , si imi place cum ai inceput ficul
descrierea este buna = dar stii ca mereu este loc de mai bine Wink
naratiunea la fel
dialogul este bun .... chiar mi-a placut.
nu ai chiar atat de mult dialog am vazut mai multa descriere si naratiunea , dar e bine si asa [mai bine decat sa n-ai deloc:P]
astept nextu'
si mai am o observatie Neutral
[b]Atentie:Nu ai DISCLAIMER la fic pale daca in capitolul urmator nu vei pune disclaimer-ul ficul v-a fi inchis Crying or Very sad incepand de azi [22.12.2009]
sper sa pui DISCLAIMER-ul tongue
Kamelia
Kamelia
Admin

Mesaje : 34
Data de înscriere : 02/04/2009
Varsta : 27
Localizare : Slobozia

http://alex.forum.st

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum