Tokio Hotel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sakura Haruno

3 participanți

In jos

Sakura Haruno Empty Sakura Haruno

Mesaj  ***Annya*** Joi Iun 25, 2009 8:18 pm

Sakura... autorul anime-ului a fost inspirat alegand un nume atat de poetic si totodata atat de simplu. In traducere libera, Sakura inseamna cires [cel mai intalnit Sakura no hana = Floare de cires].
Sakura este o fata normala, dupa parerea mea. Singurul lucru care m-a impresionat in privinta aspectului ei fizic este cum a imbinat autorul culorile. Dupa cateva episoade, si dup ce am inteles ce inseamna Sakura, am observat ca este o adevarata armonie in aspectul ei.
Comportamentul ei este de necomentat. Este indragostita pana peste cap de catre Sasuke Uchiha *vezi topic* si este in stare de orice pentru el. Abilitatile ei ninja nu sunt foarte dezvolalte, insa prin faptul ca a invatat foarte bine in Academie este membra perspicace a echipei. Se pricepe foarte bine la controlul ceakrei.
In Shippuden devine mult mai puternica. Tsunade-sama, al cincilea hokage, o mediteaza si in final ajunge o foarte buna medical ninja. De asemenea isi dezvolta si alte jutsu-uri. Ea si Naruto vor lupta pentru a il readuce pe Sasuke inapoi, insa inca nu s-au aratat cele ce vor urma.

Astept parerea voastra^^
***Annya***
***Annya***

Mesaje : 64
Data de înscriere : 25/06/2009
Varsta : 27
Localizare : Soul Society

Sus In jos

Sakura Haruno Empty Re: Sakura Haruno

Mesaj  ~Anna~ Joi Iun 25, 2009 11:49 pm

De cand am vizionat anime-ul,am ales-o pe Sakura ca personaj favorit,deoarece este o fata curajoasa,autoritara si foarte puternica(mai ales in seria Shippuuden).Desi ma enerva in prima serie,pt. ca era obsedata de-a dreptul de Sasuke >< si se purta ca o fetita prostuta,in cealalta serie a dat dovada de mai multa seriozitate si s-a antrenat mult pt. a ajunge la nivelul de chuunin si de a deveni medical ninja.Ma amuza cumplit cand il certa si il loveste pe Naruto si cand ii spune "Shannaro"(asa cum are shi Naruto acel "Dattebayo" specific lui). Este o adevarata coechipiera si ii admir dorinta de a-l aduce inapoi in Konoha pe Sasuke pt a reintregi echipa 7.Imi place ca pe parcursul povestii incepe sa nutreasca sentimente frumoase pentru Naruto si ii este alaturi mereu.Very Happy
~Anna~
~Anna~

Mesaje : 70
Data de înscriere : 25/06/2009
Varsta : 29
Localizare : Somewhere I Belong

Sus In jos

Sakura Haruno Empty Re: Sakura Haruno

Mesaj  annutzica Mier Noi 18, 2009 7:27 pm

Sakura cred ca este o fire vesela,care ar sari si in foc pentru prietenii ei.Imi place mult de ea pentru ca chiar daca acum puterile ei nu sunt dezvoltate, o admir pentru inteligenta sa. Very Happy
annutzica
annutzica

Mesaje : 22
Data de înscriere : 18/11/2009
Varsta : 26
Localizare : jud.Iasi

http://www.anutzica.sunphoto.ro

Sus In jos

Sakura Haruno Empty Re: Sakura Haruno

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum